הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | ערב שכולו הפועל: יש גביע!

ערב שכולו הפועל: יש גביע!

חולצות הירש בכל היציע, ההנפה המרגשת עם אופיר והסיבוב קורע הלב של הגביע בהר הרצל - על ערב כדורסל בסימן הפועל ירושלים. ה-MVP סמית': "יש פה קבוצה מיוחדת" (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)

17/05/2024  | חדשות
רגע לפני הנפת הגביע, עלה לפרקט אופיר אנגל, אוהד הפועל ששוחרר משבי החמאס לפני כחצי שנה, להניף יחד עם קפטן הקבוצה ליוואי רנדולף את גביע המדינה השמיני בתולדותיה. רגע לפני שהניפו, שמו השניים חולצה מיוחדת שהדפיס ארגון האוהדים לכבודו של הירש גולדברג פולין, אוהד הפועל שעדיין נמצא בעזה. שעות לאחר מכן, אותו גביע הלך יחד עם אדומים רבים, אוהדים ועובדי מועדון, לסיבוב, ארוך במיוחד השנה, בקברי אוהדי הפועל שנהרגו במערכות ישראל, ובמלחמת חרבות ברזל בפרט.


צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

ערב אמש, ייצג בצורה הטובה ביותר את קהילת הפועל ירושלים ואת מה שהיא מייצגת. ההכנות המקצועיות לקראת המשחק התגמדו לעומת ההכנות של האוהדים, שפתחו בגיוס המונים יוצא דופן כדי להדפיס חולצה אדומה עבור כל אוהד עם הכיתוב "מחזירים את הירש עכשיו!". שעות לפני המשחק עוד נוצרה דרמה סביב הכנסת דגל פריסה עם פרצופו של הירש ועם התרעבות הנהלת הקבוצה התקבל אישור להכנסתו. וכך, ב-21:00, 5000 אדומים, רגע לפני משחק על תואר של קבוצתם, עומדים לבושים בחולצות הירש ומניפים את פרצופו בגאון על כל היציע, זוכרים בשביל מי ובזכות מי הם פה.


(צילום: עודד קרני)

ואת תחושת השליחות הזאת, הקהילתיות, שהיא עצמה הפועל ירושלים במלוא תפארתה, שטפה וליוותה את שחקני הקבוצה מהרגע הראשון על הפרקט. בתצוגת כדורסל משבוחת ובדיוק כמו בגמר גביע ווינר סל העונה ובגמר הגביע אשתקד, הפועל הורידה את הצהובים הרבה מתחת לממוצעים שלהם ובעיקר הוציאה את לורנזו בראון מפוקוס (11 איבודים). ג'אקורי וויליאמס השכיח את חסרונו של זאק הנקינס עם הופעה גדולה בצבע, ספידי סמית' שוב התעלה עם שיא כל הזמנים של 15 אסיסטים במעמד הגמר, הקפטן ליוואי רנדולף התכבד בדאנק אדיר שסגר את המשחק סופית והאקס פקטורים היו יובל זוסמן עם הגנה נהדרת ו-9 נקודות ברבע השלישי הנפלא ונמרוד לוי, עם ההופעה הטובה ביותר שלו מאז ששב ארצה.


(צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)
 
"לאמן את הקבוצה הזאת זה כיף בכל יום", אמר יונתן אלון, "יש פה שחקנים מדהימים והמערכת נותנת לי גב. יש לנו אופי וזה מה שמביא תארים. אנחנו קבוצה ווינרית, אמרתי בהפסקה שיש לנו אופי של אנשים שיודעים לקחת תארים ואולי היה צריך להזכיר את זה, כי לא הראנו את זה בחצי הראשון. הקבוצה הזו מנצחת כדורסל דרך ההגנה, ככה היא נבנתה וזה הדנ"א שלנו. עצרנו את השטף ההתקפי של מכבי ת"א, אחת הקבוצות הגדולות באירופה – וזה לא דבר פשוט. לא מדובר ביותר מדי טקטיקה, לא דיברנו על מה עושים, אלא איך. עודד קטש הוא חבר קרוב שלי, הוא אחד המאמנים הגדולים באירופה וזה כבוד גדול בשבילי לנצח אותו. כיף לקחת תארים, אני אוהב את השחקנים האלו אחד-אחד".


 
ספידי סמית', ששבר את שיא כל הזמנים במעמד הגמר עם 15 אסיסטים ונבחר לשחקן המצטיין בפעם השנייה ברציפות: "עברנו שנה מטורפת, קשה להסביר את התחושה. המאמן הזכיר לנו את הזהות שלנו בהפסקה, ניצחנו בזכות ההגנה. מגיע קרדיט להגנה של זוסמן וקורנליוס, נמרוד לוי היה מצוין, ליוואי, דינו (קרינגטון) וג'אקורי היו גדולים. יש פה קבוצה מיוחדת, אנחנו מתאמנים קשה כל הזמן. זה גביע מיוחד וכיף לחגוג אותו עם האוהדים שלנו. אין לי מילים, תודה לאוהדים המדהימים שדחפו אותנו".
 
"חלום לראות את כל הקהל האדום חוגג כאן", הוסיף יובל זוסמן, "כל העבודה הקשה שלנו כל השנה השתלמה. זה מי שאנחנו, הכל הולך קשה ובסוף אנחנו מצליחים למצוא את הדרך. הכל אצלנו הוא סביב ההגנה וכשיש הגנה, אז גם ההתקפה נראית הרבה יותר טוב. בחצי השני הדברים התחברו לנו. האם האמנתי שאחגוג כאן מול מכבי ת"א? אין לי תשובה מדויקת, אני לא נביא אלא אדם פשוט, ככה החיים מתנהלים בצורה מסוימת. כרגע אני שמח עד הגג".

(צילום: איגוד הכדורסל)

כאמור, כדי להשלים את המעגל המלא, להודות לאלו שבגללם כולנו זכינו לערב הזה ובהמשך למסורת שמלווה את המועדון במשך שנים - הלכו אדומים, אוהדי הקבוצה ועובדי מועדון, להר הרצל לסיבוב ארוך, הרבה יותר מידי, עם הגביע בקברי האוהדים שנפלו במלחמות ישראל בכלל ובמלחמת חרבות ברזל בכלל. הערב, היה בו הכל. מלחמה, ווינריות, התעלות, שליחות, רגש ואנושיות. זה היה ערב שכולו אדום. שכולו הפועל ירושלים. 
דן שמיר מנהל מקצועי, יונתן אלון מאמן!

דן שמיר מנהל מקצועי, יונתן אלון מאמן!

19/06/2024  | 20:00
החלום מתעורר לחיים: הפועל חוזרת ליורוקאפ!

החלום מתעורר לחיים: הפועל חוזרת ליורוקאפ!

17/06/2024
פרק סיום: סוגרים את עונת 2023/24

פרק סיום: סוגרים את עונת 2023/24

16/06/2024