הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | כמה טוב בבית: הפועל מנצחת את נס ציונה

כמה טוב בבית: הפועל מנצחת את נס ציונה

אחרי למעלה מחודש ללא משחק באולמה הביתי, הפועל חזרה הערב (ב') לפיס ארנה בירושלים וניצחה את עירוני נס ציונה אחרי משחק אדיר של ג'אקורי וויליאמס שסיים עם 21 נקודות

12/02/2024  | חדשות
אחרי 34 ימים, למעלה מחודש, בלי משחק בית - הפועל חזרה הערב (ב') לפיס ארנה שבירושלים וניצחה 76:70 את עירוני נס ציונה. ג'אקורי וויליאמס (21 נקודות) הצטיין בשני צידי המגרש והיה האקס פקטור בדרך לניצחון החשוב של האדומים. בשישי הקרוב, הפועל תשחק מול מכבי תל אביב בארנה, למשחק גדול של שישי בצהריים.

לכרטיסים למשחק מול מכבי

אחרי זמן רב - הפועל בבית

עוד לפני המשחק, הפועל ציינה את כניסתו של עוז בלייזר  לרשימת 100 הקלעים של ליגת ווינר סל, שקיבל את הגביע מארי שטיינברג, יו"ר המנהלת. בנוסף, הפועל כיבדה את איתי שגב, קפטן הקבוצה בשנה שעברה שחוזר לארנה לראשונה והפעם כשחקן עירוני נס ציונה.

 

מהלך המשחק

רבע 1

הפועל פותחת את המשחק עם ספידי סמית', אור קורנליוס, ליוואי רנדולף, כריס ג'ונסון וגבי צאצאשוילי. נס ציונה פתחו את המשחק טוב ועלו ל-9:0 מהיר. ספידי סמית' עצר את הריצה הכתומה עם שלשה, ומיד אחריו כריס ג'ונסון, כשהפועל מצליחה לעצור ולהאט את הקבצ של היריבה עם יובל וזוסמן וג'אקורי וויליאמס שנכנסים כדי להדק את ההגנה. ספידי המשיך לשלוט בקצב כשבצד השני נס ציונה תופרת שלשה אחרי שלשה עם אייזאה וויטהאד שרושם 9 נקודות רק ברבע הראשון, ומעלה את נס ציונה ליתרון דומה. למאר מעט צמצמם ו-22:16 לנס ציונה בסוף הרבע הראשון.

ספידי סמית', האיש של הפועל ברבע הראשון

רבע 2
הפועל פתחה את הרבע השני אגרסיבית יותר עם "מר אגרסיביות" - ג'אקורי וויליאמס שאילץ את אלעד חסין לקחת פסק זמן עם ההפרש יורד ל-2 נקודות. הכתומים חזרו מפסק הזמן חדים יותר והחזירו את היתרון למה שהיה. ההגנה האזורית של נס ציונה לא תרמה גם היא לשטף ההתקפי של הירושלמים, שנגררו לפיגור דו ספרתי והלכו לפסק זמן של קואץ' קנצוריס, ממנו חזרו עם הגנה איכותית יותר ומהלכי התקפה מצויינים של כריס ג'ונסון וג'אקורי. בסיום הרבע - 42:32 כתום.

ג'אקורי הגיע אגרסיביות באה
רבע 3
ליוואי רנדולף
היה זה שפתח את הרבע השלישי חד, כשהוא קולע מכל מקום ונמצא בסביבה בכל ריבאונד שנופל. הפועל, יחד עם הגנה לוחצת וקשוחה הצליחה לצמצם את היתרון לפוזישן אחד בלבד. ברינטון למאר נכנס גם הוא למשחק כמו שצריך ויחד עם שלשה של ליוואי העלה את הפועל ליתרון אחרי הרבה זמן ושלח את נס ציונה לפסק זמן. הטיים-אאוט של אלעד חסין הרגיע מעט את המשחק כששתי הקבוצות מתקשות למצוא את הדרך לטבעת ונתקעות זמן רב על אותה תוצאה. בסיום המחצית, 52:51 קטן לנס ציונה.

ליוואי, בכל מקום
רבע 4
כריס ג'ונסון
קיבל על עצמו את המשימה להפוך את היתרון ועם סל אופייני, עם הרבה לחימה החזיר את היתרון לצד האדום. נס ציונה התעקשו ואף התקרבו להפיכת היתרון אבל ג'אקורי וויליאמס היה הברומטר ההתקפי של הפועל מתחת לסלים, כשכל התקפה עוברת דרכו. הקיפאון ההתקפי שאפיין את הרבע קצת נשבר על שלשה של אור קורנליוס והשיוויון מיד חזר עם אייזאה וויטהאד. ב-3 הדקות האחרונות הפועל הגבירה קצב וג'אקורי וויליאמס יחד עם ליוואי רנדולף הגדילו ברגע את היתרון ל-6 נקודות. המשחק התקדם לאיטו ובסיומו - 76:70 להפועל.

כריס, אי של יציבות

סטטיסטיקה מלאה:
 
מחר: הפועל מארחת את קריית אתא

מחר: הפועל מארחת את קריית אתא

01/03/2024
טקס הקהילה: עירא יוחאי

טקס הקהילה: עירא יוחאי

29/02/2024
בתום מותחן: הפועל מפסידה לחולון

בתום מותחן: הפועל מפסידה לחולון

28/02/2024