הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מפסידה לחיפה ברוממה

הפועל מפסידה לחיפה ברוממה

אחוזי קליעה חריגים של המארחת, בשילוב משחק מצוין של מקגורל, הספיקו להפועל חיפה כדי לרשום ניצחון על הפועל. בשני: הפועל חוזרת לארנה מול נסצי

10/02/2024  | פוסט-גיים

אחרי הניצחון המרשים מול טנריפה מוקדם יותר השבוע, הפועל חזרה לליגה לרוממה שבחיפה והפסידה 85:78 להפועל חיפה. אחוזי קליעה חריגים של המארחת מהשלוש, ומשחק מצוין של מקגורל הספיקו לצפוניים כדי לרשום ניצחון בית מול הפועל. ביום שני הקרוב, אחרי למעלה מחודש שהאדומים משחקים באולמות שונים ומשונים בארץ ובעולם - הפועל חוזרת לארנה למשחק בית מול עירוני נס ציונה.

מהלך המשחק

רבע 1

הפועל פתחו את המשחק עם חמישייה עם שני גבוהים, כמו שהתרגלו לאחרונה, עם ברינטון למאר, אור קורנליוס, יובל זוסמן, גבי צאצאשוילי וזאק הנקינס. האדומים התקשו בפתיחת המשחק להיכנס לקצב המשחק וליצור התקפות שוטפות, כאשר זאק הנקינס הצליח להיות ספק הנקודות העיקרי. גבי צאצאשוילי שפתח לצידו נתן עבודה מופלאה בכל מה שקשור לריבאונד בהגנה ובהתקפה, אבל חיפה לא החטיאה ועלתה ליתרון 8 מהיר ששלח את קנצוריס לפסק זמן. מפסק הזמן קואץ' איליאס חזר עם ליוואי רנדולף, שכמובן גם תפר שתי שלשות רצופות, ועם כריס ג'ונסון, שהצליח להקשיח משמעותית את ההגנה הירושלמית. חיפה עוד הספיקה להחזיר לה מעט מהפער שפתחה ובסיום הרבע  - 24:19 להפועל חיפה.

ליוואי רנדולף. מ-0 ל-100 בשנייה


רבע 2
אל הרבע השני הפועל חיפה בכלל ואיתי מושקוביץ' בפרט יצאו מצוין, וכמעט והכפילו את ההפרש. כריס ג'ונסון עם 5 נקודות רצופות, וג'אקורי וויליאמס עם מהלך אנד וואן ודאנק עוצמתי - צמצמו חזרה את היתרון החיפאי. הצפוניים הצליחו לברוח שוב ולהגדיל את היתרון, עם אחוזי קליעה לא שגרתיים, עד שעוז בלייזר שנכנס הראה כמה מהלכי האסל מרשימים וחשובים שתורגמו גם לנקודות. טיים-אאוט של גיא גודס לא עצרו גם את הפועל ירושלים ועוז בלייזר שהמשיך ללהוט ולהעלות את הפועל ליתרון. חיפה רצה חזרה ובסיום המחצית - 48:44 לחיפה.

אומץ ועוז, בלייזר

רבע 3
ג'אקורי וויליאמס פתח כמו שצריך את הרבע השלישי עם אחוזי יעילו מאוד גבוהים בקרבת הצבע, אך הפועל לא הצליחה לנגוס מספיק ביתרון של הפועל חיפה. קנצוריס ביקש מהשחקנים שלו להעלות קשיחות הגנתית, ואכן ההתקפות החיפאיות נראו תקועות אך פעמים רבות מידי עדיין הפיקו נקודות. מקגורל המשיך לקלוע נקודות בקצב מסחרר, כשכריס ג'ונסון מנסה לאזן אותו בצד השני, ובסיום הרבע - 62:56 להפועל חיפה.

ג'אקורי? ג'וקרי
 

רבע 4
למרות יעילות התקפית די טובה של הפועל, הפועל חיפה היו בלתי עצירים בהתקפה כשהם קולעים במעל 50% (!) לשלוש בהתקפה. ברינטון למאר תפר שלשה שמעט הרגיעה את הירושלמים, אבל מקרוגל קלע בצד השני אנד וואן שהעלה את הצפוניים ליתרון דו ספרתי, 4 דקות לסיום, ושלח את קנצוריס וחניכיו לפסק זמן כדי לחשוב על דרך לחזור. מפסק הזמן למאר חזר עם עוד שלשה שהצליחה לצמצם מעט את ההפרש. כל זה לא הספיק כשחיפה ממשיכים לשחק מצוין בשני צידי המגרש. בסוף המשחק - חיפה מנצחת 85:78.


כריס, אחרי עוד שלשה

 

מחר: הפועל מארחת את קריית אתא

מחר: הפועל מארחת את קריית אתא

01/03/2024
טקס הקהילה: עירא יוחאי

טקס הקהילה: עירא יוחאי

29/02/2024
בתום מותחן: הפועל מפסידה לחולון

בתום מותחן: הפועל מפסידה לחולון

28/02/2024