הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מנצחת בחוץ את ב"ש/דימונה

הפועל מנצחת בחוץ את ב"ש/דימונה

מחצית שנייה אדירה, ומשחק מצוין של ליוואי רנדולף (22 נקודות), עזרו להפועל להמשיך את רצף הניצחונות שלה בדיוק איפה שהתחילה אותו - מול ב"ש. ברביעי: הפועל משחקת בבלגרד מול קרשיאקה (צילום: לירון מולדובן)

28/01/2024  | פוסט-גיים
את חודש ינואר הפועל פתחה במשחק בית מול הפועל ב"ש בפיס ארנה. מאז, האדומים לא מפסיקים לנצח והיום רשמו את ניצחונם השביעי ברציפות 79:74 על ב"ש/דימונה בקונכייה. גם פתיחת משחק מגומגמת לא עצרו את האדומים, והפעם בראשותם של ליוואי רנדולף (22 נקודות) וכריס ג'ונסון (14 נקודות), שמחצית שנייה מצויינת שלהם העניקו את הניצחון. ביום רביעי, הפועל תצא לבלגרד למשחק "בית" נגד קרשיאקה הטורקית. לפני המשחק נערך טקס לזכרו של ליאור ליובין, שנפטר בשבוע שעבר בטרם עת אחרי מאבק ממושך במחלת הסרטן. שתי הקבוצות עלו להצגת השחקנים עם חולצה לזכרו של ליובין וכיבדו את זכרו בדקה של מחיאות כפיים. 

שחקני הפועל עם חולצות לזכרו של ליאור ליובין (צילום: לירון מולדובן)

מהלך המשחק
רבע 1

הפועל פתחה בחמישיה הרגילה שלה עם ספידי סמית', אור קורנליוס, ליוואי רנדולף, עוז בלייזר וזאק הנקינס. ההתקפה הירושלמית התקשתה בפתיחה והחטיאה הרבה גם מחוץ לקשת וגם סלים קלים בתוך הצבע, ואפשרה לבאר שבע לעלות ל-10:0 מהיר. הריצה של הדרומיים הובילה את קואץ' קנצוריס לקחת פסק זמן, ארבע דקות מפתיחת המשחק, שלאחריו היה זה ליוואי רנדולף ששבר את הבצורה עם זריקת חצי מרחק מוצלחת. מפה, הפועל יצאה לריצת 10:0 משלה בעיקר בזכות אנרגיות ומהלכים מוצלחים של כריס ג'ונסון. את הרבע הראשון סיימה באר שבע שידה על העליונה, וסיימה ביתרון 21:12. 

ליוואי רנדולף. שבר בצורת התקפית (צילום: לירון מולדובן)
 
רבע 2
הקבוצה מהדרום המשיכה בדיוק איפה שסיימה עם הגנה לוחצת, שהוציאה את הירושלמים מאיזון, ועם התקפה דינאמית שמצליחה לנצל פרצות לטובת שלשות וחדירות עד הטבעת. היתרון של באר שבע עלה וגדל ל-13, ושלח את הפועל לפסק זמן נוסף. זאק הנקינס נתן בלוק אדיר על גלעד לוי, כשאור קורנליוס ממנף את זה לשלשה מהפינה במטרה לצמצם את הפיגור בתוצאה לחד ספרתי. באר שבע ברחה פעם נוספת אך מרגע שהפועל התחילה לרוץ המצב התחיל להיות חיובי עבורה והיא מסיימת את הרבע בפיגור חד ספרתי של 38:32.

אור קורנליוס, שחקן של אנרגיות  (צילום: לירון מולדובן)

רבע 3
הפועל פתחה את המחצית השנייה טוב יותר עם שתי שלשות רצופות של ליוואי רנדולף שצימקו את היתרון ל-4 בלבד והשאירה את האדומים במשחק. ג'אקורי וויליאמס בהטבעה עוצמתית יחד עם שלשה נוספת במעבר של ליוואי רנדולף - השוו את התוצאה לחלוטין ושלחו את באר לפסק זמן. גם מהטיים-אאוט הירושלמים חזרו חדים הרבה יותר והידקו את ההגנה שלהם כמעט באופן מוחלט במטרה להשיג את היתרון הראשון שלהם במשחק. השטף התתקפי האדום לא הפסיק לרגע עם אור קורנליוס קולע שלשה ומעלה את הפועל ליתרון ראשון במשחק. האדומים מסיימים רבע מוצלח מאוד מבחינתם בתוצאה 54:52 לטובתם.
 

ג'אקורי הגיע  (צילום: לירון מולדובן)
 
 
רבע 4
בתמיכת הקהל האדום שהתעורר, הפועל פתחו עם 7 נקודות בתוך דקה וחצי את הרבע הרביעי והגדילו את היתרון אפילו יותר. יובל זוסמן בעמדת הרכז, זאק הנקינס כשחקן מטרה בצבע ועוז בלייזר כסטופר הובילו את הפועל והמשיכו את הריצה האדומה. מהלכים אגרסיביים של ג'אקורי וויליאמס ודאנק עוצמתי אחד של עוז בלייזר הובילו את באר שבע לפסק זמן, שגם הוא לא עצר את הירושלמים מלעלות ליתרון דו ספרתי. הדרומיים הספיקו מעט לצמצם, ושלחו הפעם את קנצוריס לפסק זמן כדי להבטיח את הניצחון של קבוצתו. באר שבע עוד הספיקה להתקרב למשחק פוזישן אחד, כמה שניות לסיום, אבל בסוף המשחק - 79:74 אדום.
 

"אני אלך איתך לכל מקום, עם החולצה ועם צעיף אדום"  (צילום: לירון מולדובן)
דן שמיר מנהל מקצועי, יונתן אלון מאמן!

דן שמיר מנהל מקצועי, יונתן אלון מאמן!

19/06/2024  | 20:00
החלום מתעורר לחיים: הפועל חוזרת ליורוקאפ!

החלום מתעורר לחיים: הפועל חוזרת ליורוקאפ!

17/06/2024
פרק סיום: סוגרים את עונת 2023/24

פרק סיום: סוגרים את עונת 2023/24

16/06/2024