הפועל בנק יהב ירושלים האתר הרשמי | הפועל מנצחת את ב"ש/דימונה

הפועל מנצחת את ב"ש/דימונה

מול האוהדים הביתיים, הפועל עשתה את המוטל עליה וניצחה את הפועל באר שבע/דימונה 77:71. משחק מצוין לברינטון למאר (19 נקודות)

01/01/2024  | פוסט-גיים
הפועל אירחה היום (ב') את הפועל באר שבע/דימונה למשחק בפיס ארנה בירושלים וניצחה אותה 77:71. לאחר הרבה זמן, האוהדים האדומים הגיעו לארנה ללא הגבלות קהל ובאופן חופשי, והקבוצה לא אכזבה אותם. ברינטון למאר (19 נקודות), היה אחראי על מרבית הנקודות והצליח להחזיר את השטף ההתקפי פעם אחר פעם להתקפה הירושלמית, ולהביא אותה לסיטואציה של ניצחון.

הקהל האדום חזר ליציע, אבל הרש עדיין חסר

בנוסף, התארחו במשחק משפחת אנגל וביניהם אופיר אנגל, שחקן מחלקת הנוער של הפועל לשעבר ואוהד מושבע של הקבוצה. אופיר נחטף בבוקר ה-7.10 לעזה יחד עם בני משפחתה של חברתו, יובל שרעבי. לפני מספר שבועות אופיר חזר לישראל, בריא ושלם, וזכינו לארח אותו אצלנו בארנה. מתרגשים מחזרתו של אופיר, ומצפים לחזרתו של הרש גולדברג-פולין, פצחו אוהדי הפועל בשירת "להחזיר את כולם הביתה", שבתוכה תקווה טהורה ואמיתית לשובם של כל החטופים ארצה במהרה.

אופיר אנגל. כמה טוב שבאת הביתה

מהלך המשחק

רבע 1
הפועל פתחה את המשחק עם ספידי סמית', ברינטון למאר, אור קורנליוס, עוז בלייזר, זאק הנקינס.  שיתוף הפעולה המוביל בתחילת המשחק היה בין זאק הנקינס לספידי סמית' כאשר השניים מריצים ביניהם מהלכי פיק&רול רבים שגם אם לא מפיקים נקודות בעצמם, עוזרים לריווח ההתקפי על המגרש. לצידו של ספידי כרכז, ולאחר מכן לצידו של זוסמן, הצליח למאר להתפנות למלאכת ייצור הנקודות עם 8 נקודות רצופות. באר שבע נשארו צמודים וניצלו הרבה טעויות הגנתיות של הירושלמים, כאשר בסיום הרבע - 21:20 להפועל.

שם: ברינטון למאר. מקצוע: סקורר
 
רבע 2
יובל זוסמן וברינטון למאר היו אלו שפתחו את הרבע השני כמו שצריך כאשר הם מצליחים לתרגם שטף התקפי לנקודות אדומות וגם להוציא את ההתקפה ממצבים סטטיים. הלחץ של באר שבע על כל המגרש האיץ משמעותית את קצב המשחק כאשר הפועל מסתגלת עליו לא רע עם התקפות מעבר יעילות ומגוונות, בעיקר בניהולו של ספידי סמית'. גלעד לוי, שחקן הפועל בעונה שעברה, נכנס לשחק והקשה על ההגנה הירושלמית, מה שסייע לבאר שבע לצמצמם את ההפרש כאשר בסיום המחצית - 42:39 להפועל.

ספידי סמית'. המנוע של המכונה הירושלמית
 
רבע 3
ספידי פתח את הרבע ה-3 בדיוק כמו שסיים את המחצית עם המון אחריות, חוכמת משחק ואיכות התקפית מרשימה. איגור קולשוב, צלף שלשה נוספת מחוץ לקשת והגיע ל-16 נקודות עם אחוזים מצוינים מה-3. הפועל אמנם טעתה הרבה בהגנה, ולא הפגינה את הקשיחות האופיינית לה מתחת לסל, אך מהלכים מצויינים של כריס ג'ונסון השאירו את הפועל עם היתרון הקטן שהשיגה. גם צאצאשוילי שנכנס במקומו של זאק הנקינס, שרשם עבירה שלישית, סיפק רגעים מאוד טובים בשני צידי המגרש ובאופן יציב. קולשוב קלע שלשה נוספת ובסיום הרבע - 59:56 להפועל.

כריס ג'ונסון. או בשמו השני: הקרבה
 
רבע 4
הפועל פתחה את הרבע הרביעי בהמון אגרסיביות ואסרטיביות במשחק שהובילה אותה לריצה, שחתומה בעיקר על הגנה לוחצת ומהודקת הרבה יותר. באר שבע לא נשארה חייבת והעלתה את הרמה גם מהצד שלה, והובילה את הפועל לטיימ-אאוט כ-4 דקות לתוך הרבע הרביעי. מפסק הזמן הבאר שבעיים עלו עם לחץ על כל המגרש שהצליח להישבר באמצעות הגברת קצב המשחק ויציאה להתקפות מתפרצות, כשספידי סמית' וזאק הנקינס מציגים מהלכי שואו-טיים פעם אחר פעם ומרימים את הארנה למעלה. בסיום המשחק - 77:71 להפועל.

שואו טיים זאק
דן שמיר מנהל מקצועי, יונתן אלון מאמן!

דן שמיר מנהל מקצועי, יונתן אלון מאמן!

19/06/2024  | 20:00
החלום מתעורר לחיים: הפועל חוזרת ליורוקאפ!

החלום מתעורר לחיים: הפועל חוזרת ליורוקאפ!

17/06/2024
פרק סיום: סוגרים את עונת 2023/24

פרק סיום: סוגרים את עונת 2023/24

16/06/2024