הפועל "בנק יהב" ירושלים שמחה להודיע על החתמתו של הגארד המוכשר והמנוסה, ריי מקאלום (190 ס"מ, 30) בחוזה עד תום העונה. מקאלום התחיל את הקריירה המקצוענית שלו ב-NBA שם שיחק בשורות סקרמנטו קינגס וסאן אנטוניו ספרס לאחר מכן עבר לאירופה שם שיחק ביורוליג במדי מלאגה הספרדית ודרושפאקה איסטנבול.

מקאלום נבחר במקום ה-36 בדראפט של 2013 על ידי סקרמנטו קינגס ושיחק 108 משחקים בשתי עונות בקבוצה כשחקן חמישייה. בעונת 2015-16 עבר לסאן אנטוניו, שם שיחק 30 משחקים.

בעונת 2017-18 חתם במלאגה הספרדית והעמיד ממוצעים של 9.3 נקודות, 2.3 ריבאונדים ו-2.7 אסיסטים בממוצע ביורוליג ו-7.4 נקודות, 2 ריבאונדים ו-2.7 אסיסטים למשחק בליגה הספרדית.

העונה שיחק בבועה של -G-Leauge במדי בגרינסברו סוורם שסיימה את עונתה בשבוע שעבר, שם העמיד ממוצעים של 9.8 נקודות, 3.1 ריבאונדים ו-4.9 אסיסטים למשחק.

מאמן הפועל דניוס אדומייטיס התייחס להחתמה כשאמר: "חיפשנו לחזק את הקבוצה עם גארד יוצר ומנוסה ואני שמח מאוד שהצלחנו להנחית כאן שחקן ברמתו. מכיוון שהוא שיחק ב G-League עד לפני שבועיים, אני מאמין שההשתלבות שלו כאן תהייה מהירה".

השחקן עצמו מסר לאתר הרשמי: "אני עוקב אחרי המועדון ויודע שהתוצאות עד כה השנה פחות טובות מהציפיות. עם זאת אני אעשה כל שביכולתי על מנת לסייע לקבוצה להתייצב ולהיאבק על התואר האחרון של העונה".