רגע לפני הסגר והטיסה לאתונה, הפועל "בנק יהב" ירושלים פתחה הערב (חמישי) באופן רשמי את העונה עם ניצחון על הפועל אילת ברבע גמר גביע ווינר. "היו לנו דקות טובות, אני מקווה שהפציעה של טיישון לא חמורה", אמר המאמן עודד קטש.  

  "בורגוס וקבוצות אחרות התחילו חודש לפנינו ויש להם יתרון אבל זה לא אומר שלא נרצה לעשות משחק טוב ולנצח", הוסיף המאמן. "זו משוכה גדולה, ננסה להכניס את פפאס לעניינים כדי שייתן דקות משמעותיות. כל יום בחודשים האחרונים קורים דברים אחרים ואנחנו מגיבים. אני חייב להגיד שהמזל שלנו שאנחנו נמצאים במערכת כזו שיודעת להגיב מהר לכל התרחישים - כולם רצים ועושים כל מה שהם יכולים. במסגרת הנסיבות אנחנו מקבלים את כל מה שאנחנו צריכים". 

מצטיין המשחק תמיר בלאט עם הפנים לאתונה. "אנחנו מקווים לעשות את הכי טוב שלנו. אני מקווה שהמשחק נתן לכולם ביטחון ועכשיו אנחנו נתכונן למשחק נגד בורגוס", אמר בלאט. "אנחנו הולכים לשחק נגד קבוצה ספרדית מצויינת ונעשה את הכי טוב שלנו". 

המשחק נגד אילת היה טבילת האש האחרונה של האדומים לפני המשחק המכריע נגד סן פבלו בורגוס בפיינל 8 באתונה. אם הפועל תנצח, היא תפגוש בחצי הגמר את המנצחת במשחק המקביל בין טורק טלקום לבין דיז'ון. לבקשת הפועל, אם וכאשר תעפיל הקבוצה לחצי הגמר, או אז המשחק יהיה הראשון מבין שני החצאים שיתקיימו ביום שישי ה-2 באוקטובר.

מהלך המשחק

הפועל פתחה בחמישייה עם תמיר בלאט, טאריק פיליפ, מלקולם היל, דייוידאס סירווידיס וטיישון תומאס, אילת עם ג'ו רגלנד, צוף בן משה, קייסי פראת'ר, בן קרטר וג'וש ניבו. בן משה קלע את 5 הראשונות במשחק, תומאס העלה את האדומים על הלוח לפני שנפגע בפניו ויצא ובלאט השווה בשלשה, 5:5. סירווידיס נתן לירושלים יתרון, פראת'ר השווה אבל בלאט צלף עוד שלשה, 7:10. קרטר ועידן זלמנסון החליפו סלים, היל הצטרף לרשימת הקלעים ופיליפ שהיה אגרסיבי מאוד בהגנה הגדיל ל-10:19 בשתי קליעות עונשין וחדירה יפה. יהונתן שולדבראנד עלה על הלוח בשלשה ומיד הוסיף שני סלים באותיות, מירון רוינה השלים 9 נקודות ללא מענה ושלח את עודד קטש לפסק זמן, 19:19. רגלנד סגר ריצת 0:12 בשלשה ונתן לאילת יתרון 19:22 אחרי 10 דקות.

אילת הגיעה לריצה של 14:0 עם דאנק של מארקל בראון, אבל סולימאן בריימו עשה לה סוף והיל בנקודות מהזדמנות שנייה צימק ל-24:23. רגלנד חדר לטבעת, בלאט מצא את תומאס שחזר אחרי טיפול לדאנק ולאחר מכן גם את זלמנסון, 26:28. פיליפ קלע סל נוסף מריבאונד התקפה, בראון, רועי הובר וניבו ליקטו נקודות מהעונשין אבל היל צלף שלשה ראשונה ובריימו בסל קל הגדיל ל-29:35. אילת חזרה מפסק זמן עם חדירה של פראת'ר, היל דייק מהקו וסירווידיס הגדיל ל-32:39 אחרי כדור חכם של דניאל רוזנבאום. רגלנד קבר שלשה, סירווידיס השיב באותו מטבע ובריימו בפינגר רול נאה קבע 35:44. קליעת עונשין של רגלנד חתמה את המחצית בפיגור 44:36.

הפועל חזרה חדה מחדר ההלבשה ובהובלת היל ופיליפ ברחה ל-36:49. קרטר וניבו נאבקו מתחת לסלים וניסו לצמק, אלא שבצד השני זלמנסון וניב בלול עבדו יפה ובעזרת בלאט טסו ליתרון שיא, 45:63. שולדבראנד חזר לקלוע אחרי לא מעט דקות, בלול קבר שלשה שנייה וסירווידיס בעוד אחת משלו העלה את ההפרש מעל 20, 47:69. שולדבראנד ופראת'ר ניסו למזער נזקים לפני סוף הרבע, 72:52.

סירווידיס המשיך להפגיז מעבר לקשת, שולדבראנד ובראון צימקו במעט ועדי כהן סבן בסל ראשון קבע 56:77. זלמנסון הורחק בשתי עבירות טכניות, קטש ספג טכנית גם כן וקליעות עונשין של פראת'ר ובראון החזירו את אילת לעניינים, 77:65. בלאט עצר ריצת 0:7 בשלשה הרביעית שלו, רגלנד קלע מחצי מרחק אבל פיליפ בחדירה יפה הגדיל שוב ל-67:82. סל של רגלנד נענה במהלך 3 נקודות של בלאט ובריימו בסל עם הבאזר לשעון הזריקות סגר עניין מעשית, 69:87. בראון והובר עוד גילחו קצת נקודות מהפער, רוזנבאום עלה על הלוח, ניבו והיל החליפו סלים ושלשה של הובר קבעה את תוצאת המשחק, 80:93 לירושלים בסיום בדרך לחצי גמר גביע ווינר סל.