המשחק המכריע של הפועל ברבע גמר הפיינל 8 של ליגת האלופות מתקרב. הערב (18:30) האדומים יעלו לפרקט באתונה. אתמול, ערכו האדומים אימון מסכם לקראת הקרב החשוב ואחד מבעלי המועדון, אייל חומסקי, סיפק ראיון נרחב ב'מגרש פתוח בספורט 5'.

"בכל שעה יש יותר ויותר מתח", אמר חומסקי לקראת רבע הגמר, "הגענו לכאן לפני יום כיפור כדי להעביר כאן את הצום, הכל כהילכתו. כל הקבוצות נמצאות בחדרים נפרדים, העסק מאורגן ממש טוב, זה נראה מאוד מרשים".

"בסיטואציה של היום בורגוס היא פייבוריטית, הקורונה עשתה להרבה אנשים רע וגם להפועל ירושלים", התייחס הבעלים ליריבה, "לפני התפרצות הנגיף היינו במצב של הטוב מ-3 כשאנחנו מארחים, הכל הפסיק וזהו אנחנו עכשיו באתונה. בורגוס שיחקה כבר 4 משחקים בליגה הספרדית, זו קבוצה חזקה מאוד. מי שראה את כל משחקי הגמר של הליגה הספרדית ראה שהם הולכים עד הסוף, הם הפסידו בשיניים לברצלונה, הם פירקו כל קבוצה, אבל אנחנו הולכים לנצח".

 "מבחינתנו אנחנו באנו לקחת את הגביע ואם לא ניקח אותו אז נכשלנו", הבהיר חומסקי, "המעמד הזה הוא נקודת שיא כמועדון. דבר אחד אני מבטיח אנחנו נתאבד על הפרקט, ובסוף צריך להיות איזה סל..של ג'ייקובן בראון. האובדן שלו מאוד משמעותי. הוא נמצא יחד איתנו והוא הקפטן. מדהים לראות את רוחו והמוטיבציה שלו באימונים, בוידאו, הוא סופר דומיננטי אבל לא יהיה על הפרקט".

 על ההחתמה המפתיעה של ניקוס פאפאס אמר חומסקי: "ראיתי אותו בשני אימונים, הוא שחקן טופ יורוליג. פאפאס לקח 5 אליפויות ביוון והיה MVP של גמרים, השאלה היא האם כל העניין הזה יתחבר לנו בזמן. אנחנו במירוץ נגד הזמן, הוא יעשה איתנו סה"כ 4 אימונים לפני המשחק הקובע, אבל זה הכי טוב שיכולנו לעשות בנסיבות האלה. מבחינתי כשמראדונה שם את הגול ביד, הוא אליל. אם הוא יבוא ויביא לנו את הגביע אני אנשק אותו ואחבק אותו ורק אגיד לו תודה".

על המצב הכלכלי של המועדון, שאפשר טיסה פרטית וצירוף שני שחקנים: "זה הקוסמיות של גיא הראל ויותם הלפרין. פאפוס הוחתם על בסיס הונוס של זכיה בגביע. טסנו במטוס פרטי, אבל הצלחנו למלא את המטוס שלנו עם אוהדים, כך שהפער סה"כ מטיסה רגילה לא היה הרבה יותר גבוה. זו טיסה קצרה לאתונה, אנחנו ממשיכים עם הראש למעלה ולא מורידים ציפיות. הפסדנו כמיליון יורו מכך שהפיינל 8 לא מתקיים בארנה".

כמו כן, חומסקי התייחס למפעל של פיב"א והגיע עם בטן מלאה על היורוליג: "אם אתה עוקב אחרי התפתחות המפעל הזה ואחרי הקבוצות שמצטרפות אליו, אתה מבין שאם אתה לא בטופ 8 העשירות באירופה, אז יש לך חוסר מוטיבציה להגיע ליורוליג. פה זה מפעל תחרותי, זה מפעל שאם אתה עובר שלבים אתה מקבל כסף ומתוגמל. המפעל הזה הרבה יותר אטרקטיבי להפועל י-ם ואנחנו עושים מאמץ גדול לחזק אותו. אני לא רואה תרחיש שנצטרף ליורוליג".

חומסקי כאמור לא היסס להביע את דעתו על היחס לספורט בישראל בצל הקורונה: "למדתי שבאמת צריך כל הזמן להבהיר למקבלי ההחלטות שלנו שהספורט הוא כמו אוויר לנשימה, ואם עושים סגרים ואנשים תקועים בבית הספורט הוא בריאות הנפש. עובדה שאפשר לראות כדורגל וכדורסל בטלוויזיה ולהתרגש, לראות משחקים בתוך הכאוס הכללי שאנחנו חיים בו במדינה. הספורט הוא אי של שפיות".

"למה עצרתם את הליגה? למה עצרתם את הליגה בכדורגל ובכדורסל, מה זה נותן?", תקף הבעלים, "מה זה נותן לכם? אנחנו נלחמים ואני מאמין שבסוף, חילי טרופר חושב בדיוק כמוני ואני מקווה שיהיה לו הכח בתוך הממשלה הזו ובתוך הבלגן הגדול שקורה במדינה, בכל זאת להכניס איזו תפיסה קצת יותר שפויה".

בנוסף, הבעלים התייחס לסוגיית הקהל: "התחושה שאיבדנו שליטה, והפסקנו לחשוב, אבל אין ספק שאם אתה מארגן מרחק שני כיסאות אחד מהשני, וכולם נמצאים עם מסכות הסיכוי להידבק הוא מאוד מאוד קטן. יש מעין תחושה שצריך לסגור הכל כי זו הדרך היחידה להתמודד ואני חושב שזה בדיוק ההפך".

"הלוואי שיפתחו פה את הספורט בטח באצטדיונים פתוחים וגדולים", מקווה חומסקי, "אנחנו פותחים טלוויזיה ורואים משחקים מחו"ל. אמנם המרחק בין האוהדים קיים, אבל למשל ברולאן גארוס יש קהל, זה מדהים, נותר לי רק לקנא".

לריאיון המלא באתר ערוץ הספורט > https://trts.io/sQgGa

 

https://trts.io/sQgGa