הפועל "בנק יהב" ירושלים ניצחה הערב (ראשון) שוב את הפועל תל אביב במשחק הכנה בפיס ארנה בתוצאה 84:74. ג'ייקובן בראון, שקיבל מנוחה במשחק הקודם, חזר וקלע 11 נקודות. טאריק פיליפ שסבל מקלקול קיבה לא שותף במשחק.  "יש אווירה טובה מאוד בקבוצה ונקווה שנתרגם את זה לכמה שיותר נקודות על המגרש", סיכם עידן זלמנסון את המשחק לאתר הרשמי של המועדון. 

"יש לנו עוד הרבה לאן להשתפר אבל הראנו כמה דקות טובות היום", הוסיף. "קיבלנו את ג'ייקובן בחזרה וצריך להמשיך ולהשתפר. יש לנו עוד שני משחקי הכנה לפני הפיינל 8 ואנחנו צריכים לעשות את הכי טוב שאפשר".

ג'ייקובן חזר לשחק

מלקולם היל, הסמול פורוורד שיצא מבידוד והצטרף רק בשבוע שעבר לאימוני הקבוצה, השתלב מצויין וקלע 16 נקודות. "יש לנו המון כישרון בקבוצה", סיכם. "אנחנו עובדים על הכימיה שלנו ובוחנים את עצמנו נגד קבוצות אחרות, אבל אנחנו יכולים לשחק הרבה יותר טוב וזה ממש מעודד. אנחנו מתמקדים כל הזמן באיך להשתפר ולא בלחגוג את הטוב".

הפועל פתחה בחמישייה עם תמיר בלאט, ג'ייקובן בראון, מלקולם היל, טיישון תומאס ועידן זלמנסון, ת"א עם ים מדר, וולטר למון ג'וניור, חואקין שוכמן, רג'י אפשואו וטאליב זאנה. האורחים קלעו את 5 הנקודות הראשונות במשחק, אך הפועל ענתה בריצת 0:9 ואחרי מספר שינויי הובלה, סגרה את הרבע הראשון ביתרון 21:23. הפועל שלטה בריבאונד והרבתה להגיע לקו (22 מ-27 בהפסקה), אך המחצית הסתיימה ביתרון נקודה לת"א 41:42.

שתי שלשות רצופות של ג'ייקובן העבירו את היתרון שוב, תומאס והיל הצטרפו אליו בספרות כפולות. לוקה מיטרוביץ' בלט בריצת 0:8 בתחילת הרבע הרביעי בדרך ליתרון שיא, 62:70. האורחים ניסו לעצור את המומנטום, אבל הפער הגיע לראשונה לדו-ספרתי ובסיום 74:84 להפועל. 

הפועל: היל 16 (7-8 מהקו), בלאט 12 (6 אסיסטים, 5 איבודים), בריימו, תומאס (7-10 מהקו, 6 ריבאונדים) ובראון (3-6 לשלוש, 6 אסיסטים) 11 כ"א, זלמנסון 9, מיטרוביץ' 8 (10 ריבאונדים, 3 חטיפות), אריאל וסירווידיס 3 כ"א. כן שותף: כהן סבן.

ת"א: זאנה 13 (6-9 מהשדה, 1-4 מהקו, 6 ריבאונדים), טימור 12 (6 אסיסטים, 4 חטיפות), דיבלר 9, למון ג'וניור, שוכמן, מדר (2-8 מהשדה) וקופרברג 8 כ"א, אפשואו ומור 4 כ"א. כן שותפו: הילל ואדם.