הפועל "בנק יהב" ירושלים פותחת עונה ונערכת לטורניר הפיינל 8 של ליגת האלופות של פיב"א (BCL) שיתקיים באתונה בין ה-30 בספטמבר ל-4 באוקטובר. לקבוצה אין הרבה זמן להתכונן, אך השחקנים וצוות האימון בטוחים שיהיו מוכנים לאתגר. "אנחנו מתאמנים קשה – אני בטוח שנצליח", אמר הסמול פורוורד החדש של הפועל מלקולם היל.

היל סיפר על ההשתלבות המהירה בקבוצה. "השבועות הראשונים שלי היו מעולים, זה ארגון נהדר", אמר השחקן לאתר הרשמי של הפועל "בנק יהב" ירושלים. "אני כבר רגיל לבידוד. גם בארה"ב הייתי בסגר כמה חודשים, אז זה מרגיש נורמלי. בכל אימון אנחנו משתפרים ואני בטוח שנהיה מוכנים".

גם טאריק פיליפ, שהצטרף לקבוצה כבר לפני כחודש מרגיש מוכן. "הגעתי קצת לא בכושר, אבל רוברטו עשה עבודה מצויינת ואני מרגיש מצויין", אמר הגארד בן ה-26 והתייחס לטורניר הפיינל 8 שיתקיים בסוף החודש. "המערכת מצויינת, יש פה שחקנים נהדרים ויש לנו הזדמנות מעולה להצליח".
בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, פיב"א החליטה בתחילת חודש מרץ להשהות את כל התחרויות הבינלאומיות ושלבי ההכרעה של ליגת האלופות נדחו. מארגני המפעל לא פוסלים את האפשרות שיגיע גם קהל למשחקים, אך ההחלטה בנוגע לכך תתקבל בשלב מאוחר יותר בהתאם למצב התחלואה והתפשטות הנגיף.

הפועל תשחק ברבע הגמר נגד סאן פבלו בורגוס (מועד המשחק טרם נקבע), שאותה היא פגשה כבר בשלב הבתים. הפועל ניצחה את הקבוצה הספרדית בפיס ארנה במשחק האחרון בשלב הבתים בתוצאה 96:91, זאת לאחר שהפסידה במשחק הראשון בין הקבוצות בספרד בתוצאה 91:84.

טיישון תומאס במפגש הקודם עם בורגוס

מלבד הפועל ובורגוס עוד ארבע קבוצות כבר הבטיחו את המקום בשמונה האחרונות של המפעל: א.א.ק אתונה, סרגוסה, ניימברוק וטורק טלקום. שתי עולות נוספות ייקבעו בשני משחקים שייערכו בסמוך לפתיחת הטורניר: טנריף נגד אוסטנד ודיז'ון נגד ניז'ני.