נקבע המועד למשחק רבע גמר גביע המדינה של הפועל "בנק יהב" ירושלים נגד גלבוע גליל. האדומים יתארחו בגן נר ביום שני, 4 בינואר בשעה 20:15 (ישיר בספורט 5). 

באיגוד הכדורסל הודיעו כי דחו את ההחלטה הסופית על המועד והאולם המארח לשלבי חצי הגמר והגמר של משחקי הגביע, במטרה לבחון האם תהיה אפשרות לשחק עם קהל ביציעים. המשחקים האחרים שהוגרלו: מכבי תל אביב תארח את הפועל תל אביב במנורה מבטחים, ראשון לציון תארח את נס ציונה וחולון תשחק נגד מכבי חיפה ברוממה. 

האדומים התחילו את המסע לשמירה על הגביע עם ניצחון בשמינית הגמר 81:90 נגד הפועל אילת בפיס ארנה. הפועל שלטה בהתמודדות כמעט לכל אורכה בעזרת התקפות מעבר יעילות, ניהול משחק מצוין של תמיר בלאט וכריס קרמר וגם בכורה מוצלחת מאוד של ג'אמיל ווילסון.

גלבוע גליל ניצחו בשמינית הגמר את נהריה בעין שרה, אחרי שפיגרה במשך לא מעט דקות, אבל ברבע הרביעי עצרה את הסגולים על 11 נקודות, כפתה איבודים רבים וידעה לייצר מהפך מאוחר. ג'ו תומאסון הוביל את ההתקפה המגוונת של האורחים עם 18 נקודות, גיל בני שפתח בחמישייה ויותם חנוכי קלעו בספרות כפולות והיו אחראים על שלשות חשובות בצמתים הקריטיים של המשחק.