הפועל "בנק יהב" ירושלים ניצחה הערב (רביעי) את לימוז' בפיס ארנה במחזור השני של ליגת האלופות. טיישון תומאס עם 24 נקודות הוביל את האדומים לקאמבק מטורף ברבע הרביעי. אחרי שלושה רבעים שבהם הייתה בפיגור, מחזיקת הגביע העבירה הילוך ברבע הרביעי, שיתקה את הצרפתים לחלוטין עם הגנה נהדרת שעצרה אותם על 3 נקודות במשך תשע דקות ועלתה למאזן 1:1.

תמיר בלאט עם 11 אסיסטים, כריס קרמר, טאריק פיליפ ואדם אריאל עם יכולת מעולה החזירו את האדומים מפיגור 15 נקודות לניצחון 75:81.   

קלעו להפועל: טיישון תומאס 24 נקודות, כריס קרמר 15, טאריק פיליפ 14, אדם אריאל 11, סולימאן בריימו 8, תמיר בלאט 6, עידן זלמנסון 2, דייוידאס סירווידס נקודה אחת.

  קלעו ללימוז' פיל סקראב 26 נקודות, ג'רי בוטסילה והוגו אינברנצי 12 נקודות כ"א, דה-מרקוס נלסון 9, ניקולאס לאנג 8, גרימסי פאומייה 6 נק' ו-2 נק' לבנואה אמבלה.

מהלך המשחק

הפועל פתחה בחמישייה עם תמיר בלאט,  אדם אריאל, סולימאן בריימו, כריס קרמר וטיישון תומאס. האדומים פתחו לא טוב את המשחק. לימוז' עם שלוש שלשות העלו את הצרפתים ליתרון 5:11. בוטסילה העלה את לימוז' ל-9:18, שלשה נוספת של הצרפצים ועוד נקודות של בוטסילה. סיום הרבע הראשון 15:28 ללימוז'.

האדומים התעוררו ברבע השני. טאריק פיליפ הוריד את ההפרש ל-10, לימוז' המשיכה לשלוט בקצב. טיישון תומאס, השאיר את הפועל במשחק, תמיר בלאט המשיך עם שלשה והפער ירד לחד ספרתי. סולימאן בריימו חתם - רק 36:42 ללימוז'. 

בפתיחת הרבע השלישי הפועל הגבירה את האינטנסיבויות עם טיישון תומאס ששמר על הפועל בתמונה. שלשה של טאריק פיליפ הורידה את הפער לשלוש בלבד, לימוז' קצת ברחה בסיום הרבע58:66 ללימוז'.

הפועל פתחה נהדר את הרבע הרביעי, שלשה של אדם אריאל הורידה את הפער לשלוש בלבד, ותומאס מבפנים המשיך ריצת 0:7 - רק נקודה לצרפתים, 66:65. תמיר עם שלשה הביא יתרון ראשון לאדומים  מאז שניות הפתיחה של המשחק. 

טאריק פיליפ הגדיל את הפער, ודאנק של קראמר התחיל בריחה של האדומים. תומאס וקראמר הוסיפו נקודות - 75:81 גדול להפועל.

"להיות אגרסיביים ולהיצמד לתוכנית המשחק"

"צריך להיות מרוכזים ועקביים", אמר מאמן הקבוצה עודד קטש לקראת המשחק. "מדובר בקבוצת קליעה טובה. אנחנו חייבים להיות עקביים בהגנה שלנו. לחץ תמיד קיים בטח שאתה נמצא במועדון כמו הפועל ירושלים. אנחנו מגיעים מעט חסרים, לא במצב הכי אידיאלי, אבל צריך לשים את הכול בצד, להיות אגרסיביים ולהיצמד לתוכנית המשחק".

קטש הסביר איך הוא מתכוון להתמודד עם השחקנים הגבוהים של הצרפתים. "טורק טלקום היו לא פחות גדולים", ציין. "גודל זה חשוב בכדורסל. צריך להיות מרוכזים. יש להם שני גבוהים דומיננטים, אחד מהם יותר במשחק פנים, הכנו התאמות למשחק. לעומתם, אנחנו יכולים לרוץ יותר".

סו בריימו, שבלט במשחק האחרון מול טורק טלקום, התייחס להכנות. "זה משחק שצריכים לנצח", אמר והתייחס לפורמט החדש של הבתים בליגת האלופות. "כל משחק הוא חשוב יותר. אני מתייחס לכל משחק ככזה שחייבים לנצח, אבל עם הפורמט החדש זה יותר משמעותי".

השחקן שמתחיל עונה שנייה במועדון התייחס להשוואה לקבוצה של העונה שעברה. "אני חושב שאפשר לשפוט רק בסוף העונה", הבהיר. "אנחנו מגיעים בכל יום ומנסים להשתפר בכל אימון. רק בסוף העונה נוכל לעשות השוואות, אנחנו עדיין נבנים כקבוצה ואנחנו עדיין לומדים אחד את השני. יש לנו גם כמה פציעות בקבוצה וזה כמובן משפיע".

המשחק היום היה אמור להיערך בלימוז', אך בשל מצב התחלואה בצרפת והכניסה לסגר, הפועל הסכימה להחליף ביתיות. האדומים מגיעים למשחק אחרי הפסד לטורק טלקום באנקרה במשחק צמוד שהסתיים בתוצאה 94:98. הצרפתים מגיעים למשחק אחרי ניצחון בית על איגקואה בתוצאה 75:80.