הפועל "בנק יהב" ירושלים המריאה היום (שבת) לאתונה לקראת טורניר הפיינל 8 של ליגת האלופות של פיב"א. האדומים ייפגשו ביום רביעי בשעה 18:30 את סן פבלו בורגוס ברבע הגמר במשחק שישודר בערוץ ספורט 5. "אנחנו באים כהפועל ירושלים ורוצים לחלום את החלום", אמר מאמן הקבוצה עודד קטש.

"הדבר הכי חשוב שהפציעה של טיישון התבררה כלא חמורה", אמר קטש. "זה לא היה פשוט. היינו צריכים להכניס הרבה דברים בזמן קצר ועשינו את המיטב. אני מקווה לערב טוב ביום רביעי. קודם כל המטרה להגיע ולתת הזדמנות כמו לשאר הקבוצות, אני לא חושב שיש פייבורטית, בורגוס משחקים כדורסל ממש טוב. יחסי הכוחות הם לא כמו לפני הקורונה, היום המצב אחר לגמרי אבל אנחנו באים כהפועל ירושלים ורוצים לחלום את החלום".

קטש גם התייחס לצירופו של הגארד היווני ניקוס פפאס: "נראה אותו היום בערב ונחליט. אי אפשר בכמה ימים להכניס הכול נחליט על כמה דברים במגרש שהוא יוכל לעשות. נקווה שנחזור מפה עוד הרבה זמן".

 "אנחנו נוסעים עם הרבה ביטחון יש לנו קבוצה טובה", אמר המנהל הספורטיבי של הקבוצה יותם הלפרין. "אנחנו משחקים נגד קבוצה שלטעמי מהטובות בטורניר הזה. יש לנו את הכלים להצליח. כל מה שקרה לא היה אידיאלי היו הרבה שינויים בחודש וחצי האחרונים בגלל המציאות היומיומית . חלק מדינמיקה של סיטואציה של עולם חדש", אמר והתייחס להצטרפות של ניקוס פפאס. "החלטנו שאנחנו צריכים להתחזק ניקוס היה שם שלא בא מהרגע זה מהלך לתת לנו את האופיה להתחזק נקווה שהוא יוכל להתאים את עצמו בימים האחרונים".

"אנחנו בידים טובות", אמר מלקולם היל לפני ההמראה. "הצוות המקצועי והצוות הרפואי עושה עבודה מצויינת, הפציעות הן גם הזדמנות לאפשר לשחקנים האחרים להתעלות. אנחנו די בטוחים בעצמנו, נראה איך המשחק יתפתח. אני מתמקד במה שאני יכול לעשות הכי טוב לקבוצה. אני מאוד אוהב את האנשים, כולם פה אנשים טובים גם מחוץ למגרש. הכימיה מצויינת, אנחנו ממש בטוחים בעצמנו ובכל משחק ואימון אנחנו חושבים על איף אפשר להיות טובים יותר". 

הקבוצה תשהה ביוון בתנאי קפסולה ומלבד המשחקים והאימונים לא יוכלו לצאת מהמלון. האדומים פגשו כבר את הספרדים בשלב הבתים. הפועל ניצחה את בורגוס במחזור האחרון 96:91 בפיס ארנה , זאת לאחר שהפסידה במשחק הראשון בין הקבוצות בספרד בתוצאה 91:84.

אם הפועל תנצח, היא תפגוש בחצי הגמר את המנצחת במשחק המקביל בין טורק טלקום לדיז'ון. לבקשת הפועל, אם וכאשר תעפיל הקבוצה לחצי הגמר, או אז המשחק יהיה הראשון מבין שני החצאים שיתקיימו ביום שישי ה-2 באוקטובר.

אלה 8 הקבוצות המשתתפות בפיינל 8: הפועל "בנק יהב" ירושלים, סן פבלו בורגוס, טורק טלקום, דיז'ון, א.א.ק אתונה, נימברוק, טנריף וסרגוסה.

בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, פיב"א הקפיאה בחודש מרץ את כל המשחקים הבינלאומיים וקבעה כי ליגת האלופות תוכרע בטורניר ה"פיינל 8". כל המשחקים יתקיימו באולם האולימפי ניקוס גאליס (לשעבר האואק"ה), באתונה, שמכיל 18 אלף מקומות ישיבה.

משחקי רבע הגמר יתקיימו ב-30 בספטמבר וב-1 באוקטובר, חצאי הגמר ב-2 באוקטובר והמשחק על מקומות 3-4 וכמובן הגמר הגדול יתקיימו ב-4 באוקטובר.