"נהנה יום אחד - ונתחיל לעבוד לגמר"

הקפטן יותם הלפרין והמאמן דני פרנקו מסכמים את סדרת חצי הגמר מול ראשל"צ, ומתכוננים לגמר

מאת: מערכת האתר - 13:14 | 12/06/2015 | (צילום: דור קדמי)

לאחר הניצחון 74:90של הפועל "בנק יהב" ירושלים, סיכמו המאמן דני פרנקו והקפטן יותם הלפרין את הדרך שעברה הקבוצ עד כה - והתייחסו למשימה שנותרה, המאבק על האליפות:

"הביאו אותי לפה כדי להגיע לשני גמרים, היינו בשלושה, הייתה לנו עונה אירופית לא טובה, נלמד מזה ונתקן" אמר פרנקו, שהחמיא ליריבה בחצי הגמר, מכבי ראשל"צ: "אם יש קבוצה שהוציאה הכל ואפילו יותר ממה שיש לה, זו מכבי ראשון לציון ושרון".

פרנקו הוסיף "אני מאוד שמח שמנטאלית באנו למשחק הזה טוב מאוד עם המון אנרגיות, היינו באותו הסרט עם הפועל תל אביב ולא באנו טוב למשחק ההוא, והסיום של המשחק הקודם נגד ראשון הביא אותנו חדים למשחק הזה. ב-22 הפרש במחצית היו צחוקים ולחשושים וחצי מהשחקים הקשיבו וחצי לא, ואז ירד ל-11, וחזרנו כמו קבוצה והתלכדנו והבאנו רוח יוצאת מן הכלל כדי לקפוץ ל-20 הפרש. ידענו לעשות את זה אחרת היום. מגיע קרדיט גדול לעוזרים שלי מתן חרוש ואורי קוקיה שמאוד עוזרים לי, שניהם מאוד מנוסים מכל אספקט של המשחק, מאוד גאים בשחקנים שלי. גם לנו יש שחקן צעיר שהפך לדומיננטי בקבוצה כמו הפועל ירושלים, ודווקא בפלייאוף אפשר להזכיר את בר טימור באותה נשימה עם יותם וליאור. אהבתי את הרוח שהראינו היום.
פרנקו הצטנע לגבי העובדה שישתתף במשחקי הגמר שנתיים ברציפות עם שתי קבוצות שונות: "בקיץ של שנה שעברה, לא הייתה לי קבוצה - נתניה החליטה לעשות את המהלכים שהיא עושה וברגע האחרון מצאתי את עצמי בחיפה, ואמנם הצלחתי להביא לשם כמה שחקנים והגיע קרדיט לג'ף שהביא שחקנים ואימנתי קבוצה טובה והיום אני מאמן קבוצה טובה בהפועל ירושלים ולמאמן זה יותר קל כשיש לך שחקנים טובים".

"ביום הראשון שנפגשנו, דני אמר לי בפעם הראשונה וכולנו הסכמנו איתו, שהמטרה שלנו היא להיות בכל משחק אפשרי שיש תואר על השולחן" גילה הקפטן בסיום המשחק. "הגענו לגמר גביע ווינר וזכינו בו, אחרי חמישה חודשים היינו בגמר גביע המדינה ולא זכינו בו, ועכשיו, שוב יש תואר על השולחן - ואנחנו נהיה שם. עשינו עבודה, לאורך כל הפלייאוף, לנצח 0:3 את הפועל תל אביב וראשון לציון, אולי לחלקכם, זה נראה מובן מאליו, אבל זה ממש לא. ניצחנו את ראשון שבע פעמים, והיא קבוצה מצוינת, זה לא דבר מובן מאליו. יש לנו עכשיו יום וחצי לנוח, ונאז נתחיל להתאמן על הדברים שצריך להתאמן אליהם".

הקפטו נשאר חיובי לגבי ה"מיני-פגרה" שהקבוצה תעבור: "11 יום לנוח זה הרבה זמן" אמר הלפרין, "מצד שני יש הרבה שחקנים שקצת פצועים ועייפים, וזה הזדמנות בשבילם להכין את הגוף טוב לעוד 11 יום, לגבי מכבי נגד אילת כולכם ראיתם, ציפו שמכבי תעשה סוויפ, אבל כנראה שבכדורסל לא הכל הולך בדרך שלך, ולכל משחק יש את החיים שלו. מכבי הובילה כבר 13 הפרש והורידה הילוך ונתנה לאילת לחזור, היום כשהובלנו 22 זה ירד ל-11 והשכלנו לא לעשות את הטעות של המשחק שעבר, וזהו. בימים הקרובים, עד שלא נדע מי היריבה שלנו בגמר, אין צורך לדבר על זה. כשתגיע היריבה נתרכז בה".
 
פרנקו הסכים: "ננסה לנצל את הזמן נכון, ננסה לבוא הכי צנועים שאנחנו יכולים. השחקנים שלי מאוד מכבדים את מי שעומד מנגד, והתקשורת פחות מכבדת, אז אנחנו היינו בסרט הזה, זה לא יהיה לנו קל, אני לא יכול להגיד מה יהיה במשחק, אני לא נביא. ניתן קרב גדול ונאבק. המטרה הייתה להיות בגמר, מבחינתי יש הקלה מסוימת שאחרי הרבה שנים הפועל ירושלים מגיעה למעמדים האלה ומעכשיו זה יומיים לנוח ולהתחיל לעשות את כל מה שאנחנו יכולים להגיע לגמר בצורה הטובה ביותר. מה אנחנו יכולים לעשות עם הפגרה הזאת? אני מעדיף לנצח לנצח היום ולא ליסוע לראשון ביום ראשון. נבוא למשחק הזה הכי טוב שאנחנו יכולים. איזה ברירה אחרת יכולה להיות".

 

Predator 18 x Pogba FG

Back to Top