הפסד ליגה ראשון לאחר 6 ניצחונות רצופים

אשדוד עצרה את הפועל 77-74: ליאור אליהו הגיע ל-3000 נקודות בליגה

מאת: עילם שפירא - 22:15 | 14/03/2015 | (צילום: דור קדמי)

הפועל פתחה עם טאי מקי, יותם הלפרין, דונטה סמית', ליאור אליהו וג'וזף ג'ונס.  אשדוד פתחה עם אסקה, טיילור, בן שימול, נאנלי ואליאספור. הפועל פתחה טוב בשני הצדדים, ג'וזף ג'ונס וליאור אליהו נעלו את הסל ויותם הלפרין שחילק שני אסיסטים בדקות הראשונות ירה שלשה במתפרצת בדרך ל-11-2. רק כשההפרש הפך לדו ספרתי צביקה שרף לקח את פסק הזמן הראשון שלו, פחות מחמש דקות בתוך המשחק, אחרי הנקודה השישית של ג'וזף ג'ונס. הפועל חזרה חדה מפסק הזמן וג'ונס קלע שתיים נוספות מתחת לסל אחרי עצירה יפה בהגנה, אבל בן שימול ואסקה קלעו לאשדודים אבל מקי עם שתי נקודות ואסיסט לדאנק של דונטה החזיר את ההפרש ל-13, לפני שהאחרון הגדיל עם עוד דאנק. אסקה הצליח לקלוע את הנקודה העשירית של אשדוד עוד ברבע הראשון, והסל שלו קבע 25-10 להפועל בסוף הרבע הראשון.

טוני גפני פתח את הרבע השני עם דאנק, זאק רוזן הגיב בשלשה לפני שליאור אליהו הטביע והגיע ל-3,000 נקודות בקריירה. האשדודים צימקו עד ל-31-21 אבל בר טימור עם שתיים במתפרצת ודונטה עם שתיים ממסירה של הלפרין החזירו את ההפרש ל-14 נקודות. בן שימול צימק ל-39-30 אבל את המילה האחרונה במחצית הראשונה אמר טאי מקי, שעם שלשה על הבאזר קבע 42-30 להפועל.

ג'וזף ג'ונס היה לשחקן הראשון בהפועל שעולה למאזן דו ספרתי של נקודות, כששתיים שלו העלו את  מאזנו ל-11 ואת הפועל ל-44-30. ריצת 9-0 של אשדוד בתוך שתי דקות הורידה את ההפרש לחמש נקודות בלבד ואת השחקנים בלבן לפסק זמן מהיר, ממנו חזר ג'וזף ג'ונס עם סל ועבירה, אבל שש נקודות רצופות של האורחים קירבו אותם למרחק סל מהפועל. ברייסי רייט עם ארבע נקודות רצופות וטוני גפני עם גג ונקודה מהקו הגדילו את ההפרש לתשע נקודות. שלוש נקודות מהקו של אשדוד נענו בשלשה עם הבאזר של בר טימור, שקבע 59-50 לפני הרבע המכריע.

ג'יימס נאנלי פתח את עשק הדקות האחרונות עם סל ודונד טיילר הוסיף חמש נקודות וצימק ל-59-58 בלבד. אסקה השלים מהפך וטיילר עם חמש נקודות השלים 17-0. דני פרנקו הזעיק פסק זמן והחזיר את מקי וג'ונס, ודונטה סמית' עם דאנק ואסיסט לג'ונס הוריד את ההפרש לארבע בלבד אבל טיילור עם עוד ארבע החזיר את היתרון של אשדוד ל-8 נקודות. מקי קלע אחת בלבד מהקו ונאנלי העלה את אשדוד ל-75-66. אליהו עצר את המפולת עם שתי נקודות וברייסי הוסיף עוד שתיים עם הלוח, לפני שדונטה הוריד ל-75-72 מהקו כשעלה השעון דקה אחת. אליהו סיפק עצירה בהגנה ודונטה הוסיף עוד שתי נקודות מהקו שצימקו לנקודה הפרש בלבד. סמית' גרם לנאנלי לצעוד ולאבד והשאיר להפועל 6.7 שניות בשביל להפוך את התוצאה ולנצח, אבל מספר 15 איבד את הכדור. 77-74 לאשדוד בסיום.

Back to Top