מסיימים ברגל ימין:88-76 על אילת

הפועל "בנק יהב" ירושלים מסיימת את הסיבוב השני עם שישה ניצחונות רצופים

מאת: מערכת האתר - 23:10 | 08/03/2015 | (צילום: דור קדמי)

הפועל פתחה עם טאי מקי, יותם הלפרין, דונטה סמית׳, ליאור אליהו וג׳וזף ג׳ונס. האילתים פתחו עם נקודה מהקו אבל יותם הלפרין קבע 3-1 מהיר עם שלשה פנויה מהפינה. שני מהלכים של סל ועבירה אפשרו לאילתים להשוות ל-9-9. ליאור אליהו ואלישי כדיר החליפו סלים והאחרון העלה את קבוצתו ל-17-13, אבל ריצת 7-0 בהובלת דונטה סמית׳ העלתה את הפועל ליתרון בן שלוש נקודות. בשלב הזה דרווין קיצ׳ן עלה לשחק לראשונה מאז דצמבר והוביל מהלך קבוצתי נהדר שהסתיים בדאנק של דונטה סמית׳, שקבע 22-18 אדום בסיום הרבע הראשון. 

 

שתי התקפות מהירות של התכולים בתחילת הרבע השני הסתיימו בשני סלים לשתי נקודות לפני שקיצ׳ן קלע שתי נקודות מתחת לסל. בר טימור התכבד בשלשה אבל שמחון ו-וואיט עם השלשות הראשונות של אילת הפכו את התוצאה בדרך ל-30-27 לדרומיים. שתי נקודות של אלישי כדיר העלו את המקומיים ליתרון שיא של תשע נקודות, 43-34. הפועל הרבתה לאבד אבל האורחים לא הצליחו להגדיל את הפער, בדרך ל-45-36 לאילת במחצית.

 

הלפרין פתח טוב את המחצית השנייה והוביל ריצת 10-2 שצימקה את ההפרש לשלוש נקודות בלבד. אפיק ניסים עם שתי נקודות מחצי מרחק מנע מהפועל להגיע למצב שבו היא יכולה להשוות את התוצאה. טאי מקי לקח ריבאונד התקפה מהחטאת עונשין של אליהו, ושתי נקודות שלו מהקו בתוספת אחת של הפוורורד הישראלי צימקו לשתי נקודות הפרש. ליאור אליהו קלע גויאבה שהעלתה את מאזנו ל-12 נקודות, וגם הלפרין עלה לספרות כפולות עם שתי נקודות מהקו שהעלו את הפועל ליתרון ראשון מתחילת הרבע השני, 58-57, אבל קאליף וויט הפגיז שלשה בצד השני. דונטה סמית׳ השווה מהקו אבל יוטר עם ריבאונד התקפה החזיר את היתרון לאילתים. יותם הלפרין אמר את המילה האחרונה ברבע ושלשה שלו הורידה את הקבוצות לספסלים ב-63-62.

שתי נקודות של אילת מהקו פתחו החלו נדנדה בהשתתפות התכולים מצד אחד וליאור אליהו מהצד השני. הפוורורד פשוט לא החטיא בדרך ל-18 ב-8/9 מהשדה. עבירה לשלוש זריקות אפשרה לכדיר להשוות בדרך ל-69-69, ואפיק ניסים עם חמש נקודות החזיר את היתרון לאילתים אחרי גויאבה נוספת של אליהו, 74-71 לאילת. מקי קלע שתיים קשות עם הקרש והוסיף אסיסט להלפרין במתפרצת, שהחזיר את היתרון לאדומים. מקי חדר אל הסל וקלע שתיים נוספות, ואסיסט נוסף שלו להלפרין אחרי נקודה של אליהו השלים ריצת 9-0. מקי השלים את המלאכה והוסיף שלשה גדולה שהעלתה את הפועל ליתרון שיא של תשע נקודת, דקה לסיום, הלפרין נעץ את המסמר האחרון עם שלשה על הראש של כדיר. בסיום 88-76 להפועל.

קלעו להפועל: ליאור אליהו 21 (9/10 מהשדה), יותם הלפרין 20 (3/4 לשלוש), טאי מקי 18, דונטה סמית׳ 9 (11 ריבאונדים), ג׳וזף ג׳ונס 8, בר טימור 6, טוני גפני 4, דרווין קיצ׳ן 2.

Back to Top