הפועל 76 מכבי 96

הפועל ירושלים מנוצחת בהיכל מנורה מבטחים

מאת: עילם שפירא - 22:44 | 18/01/2015 | (צילום: דור קדמי)

למרות חזרתו של ברייסי רייט לסגל, הזר החדש מקי פתח בחמישיה (אחרי 14 נקודות בבכורה מול גלבוע גליל) לצידם של יותם הלפרין, דונטה סמית', ליאור אליהו וג'וזף ג'ונס. במכבי פתחו פארגו, אוחיון, סמית', רנדל וטיוס. הפועל פתחה עם שני איבודים ופארגו וטיוס ניצלו זאת כדי לקלוע נקודות קלות בצבע. דונטה קלע את הזריקה הראשונה של הפועל אבל דווין סמית' עם שלשה בצד השני העלה את הצהובים ל-7-2 מהיר. אליהו צימק לנקודה הפרש עם שתי קליעות דרך הקרש אבל מהלך של 11-0 צהוב העלה את המארחת ל-18-6 ושלח את דני פרנקו למזכירות ואת ברייסי רייט לפרקט. שלשה של מקי צימקה ל-20-13 לזכות הצהובים, ורייט המשיך לנגוס בהפרש כששתי קליעות עונשין שלו צימקו ל-23-17, אבל שלשות של היינס וסמית' החזירו את הצהובים לפלוס 12 בסיום הרבע הראשון, 29-17.

סופו פתח את הרבע השני עם דאנק לפני שרייט תפר שלשה על היד של דווין סמית' שהפך לכוונת אדומה אחרי שגם אליהו קלע עליו שתי גויאבות רצופות. שלשה של לנדסברג עצרה את המומנטום, אבל רייט עם שתי נקודות מהקו והלפרין עם שלשה במתפרצת חתמו ריצת 12-3 אדומה צימקו לחמש הפרש. היינס חזר מפסק הזמן עם שתי שלשות משוגעות מול ארבע נקודות של אליהו הגדיל במעט את הפער. דונטה ניער מעליו את לנדסברג ורייט הוסיף שתיים בצבע מריבאונד התקפה שלקח על כל ההגנה הצהובה. דונטה ניסה לחדור לסל אבל הכדור חמק לו מבין הידיים הישר לתוך הטבעת, מה שצימק לנקודה הפרש בלבד: 44-43. גפני מנע מטיוס להטביע וטס למתפרצת בצד השני, ועם שתי נקודות עם הבאזר העלה את הפועל ליתרון ראשון במשחק' 47-46.

סל ועבירה של רנדל החזיר את הצהובים ליתרון, אבל גויאבה פנויה לגמרי של אליהו קבעה שיוויון 49-49. נקודות של רנדל ופארגו העלו את הצהובים ל-56-51, דונטה צימק באחד על אחד מול דווין אבל דאנק של טיוס ועוד אחת של פארגו מהקו העלו את הצהובים ליתרון של שש נקודות. טיוס העלה את מכבי ליתרון דו ספרתי, 66-56, אבל פעולות טובות ממקי, שסחט שלוש עבירות, קלע שתי נקודות מהקו והרים את גפני לאליהופ שצימק לשש הפרש בלבד. כשהיה נראה שהפועל תגיע לרבע האחרון עם מומנטום חיובי, היינס קלע פעמיים מהקו ואריאל איבד ואפשר ללנדסברג לצלוף שלשה ממש עם הבאזר בדרך ל-71-60 למכבי.

פארגו עם שלשה העלה את מכבי ל-14 הפרש והקפיץ את הצהובים, מקי ענה בשלשה מהצד השני אבל היינס ושוב פארגו (שלשה רביעית ברציפות של הצהובים) העלו את ההפרש ל-19. מקי הוביל ריצת 7-0 שיצרה תקוות בקרב האוהדים האדומים, אבל הפועל לא הצליחה להקטין יותר את ההפרש וג'רמי פארגו קלע 12 נקודות בדרך ל-96-76.

Back to Top