הפועל "בנק יהב" ירושלים מביסה את גלבוע גליל 58-88

הפועל "בנק יהב" ירושלים חוזרת למסלול הנצחונות עם ניצחון אדיר על גלבוע גליל

מאת: עילם שפירא - 21:43 | 10/01/2015 | (צילום: דור קדמי)

הזר החדש טאי מקי פתח בחמישיה ביחד עם יותם הלפרין, דונטה סמית׳, ליאור אליהו וג׳וזף ג׳ונס. הפועל פתחה טוב עם סלים של אליהו, סמית׳ ונקודות של ג׳ונס מהקו בדרך ל-6-0, צ׳יזם קלע נקודות ראשונות לגלבוע ומקי עם נקודות בכורה העלה את הפועל ל-8-2. הרכז הטרי איבד פעמיים ורפי מנקו ניצל זאת כדי לצמק לשתי נקודות הפרש עם ארבע נקודות בצבע. מקי התכבד בשלשה ראשונה והלפרין הוסיף עוד אחת בדרך ל-20-10 ופסק זמן של ברק פלג. יאנג ו-וילסון קלעו נקודו מהרצפה, אבל מקי עם שלשה גדולה על הבאזר קבע 26-15 אדום-שחור.

 

הפועל לא הצליחה לקלוע בשתי הדקות הראשונות וגליל ניצלה זאת בכדי לצמק ל-26-19, אבל ריצת 7-0 בהובלת הלפרין (שני אסיסטים ושתי נקודות) העלתה את הפועל לפלוס 14 ושלחה את הצפוניים לפסק זמן. גם החזרה מהספסל לא עזרה, ומהלך של 7-2 בהובלת ג׳ונס העלה את הפועל ל-40-21. האורחים התחילו לקלוע אבל הלפרין מהצד השני לא נתן להם לנגוס בהפרש עם סלים קשים מהפינה. שתי שלשות של גלבוע הורידו את ההפרש ל-14 נקודות, אבל טוני גפני ניצל עבירה מטופשת של ברנדווין עם הבאזר בשביל לקלוע פעמיים מהקו ולקבוע 49-33 במחצית.

ג׳וזף ג׳ונס פתח טוב את המחצית השנייה ועם שבע נקודות מהתשע הראשונות של הפועל העלה את הפועל לעשרים הפרש ואת מאזנו ל-19 נקודות אישיות. ליאור אליהו עם שתי הטבעות במתפרצת העלה את ההפרש 

ל-24 ודנאק של דונטה שנשאר חופשי מתחת לטבעת רק הגדיל את הפער. נקודה של גפני מהקו קבע את תוצאת הרבע, 69-45 אדום.

טוני גפני תיקן החטאה של אריאל עם פולו דאנק מרשים, אבל שבע נקודות רצופות של האורחים הורידו את ההפרש ל-19 בלבד. אדם אריאל צלף פעמיים מחוץ לקשת ודונטה הוסיף דאנק במתפרצת בדרך להפרש שיא של 27 נקודות ולפסק זמן של הלבנים מהגלבוע. טאי מקי קלע שתי נקודות והוסיף מיד שלשה בדרך ל-32 הפרש. תום מעיין קלע שתי נקודות וחתם את המשחק עם שלושים הפרש, 88-58 להפועל בסיום המשחק!

Back to Top