רביעי (12:00): הגרלת שלב הבתים בליגת האלופות

הקבוצות שיגיעו לארנה, תאריכים חשובים ושיטת המשחקים. המדריך השלם לקמפיין האירופי של הפועל לעונת 2018/2019

מאת: מערכת האתר - 15:46 | 10/07/2018 | (צילום: הפועל ירושלים)

מחר (רביעי, 11.7) בשעה 12:00 תתקיים הגרלת שלב הבתים ומוקדמות ליגת האלופות בכדורסל לעונת 2018/2019 (שידור ישיר בדף הפייסבוק שלנו). הפועל "בנק יהב" ירושלים, שהצטרפה למפעל לקראת העונה הקרובה, תוגרל ישירות לשלב הבתים יחד עם עוד 25 קבוצות. שש קבוצות נוספות יצטרפו משלבי המוקדמות. אז איך המפעל עובד ומי עשויה להגיע לארנה בחורף הקרוב? נצא לדרך.

 

שיטת המפעל
 שלב הבתים
מחזור פתיחה: 9-10/10/2018

מחזור סיום: 5-6/02/2019

שלב הבתים של ליגת האלופות מורכב מ-4 בתים. בכל בית משתתפות 8 קבוצות שמתמודדות אחת נגד השנייה פעמיים.

סך הכל מובטחים 14 משחקים בשלב הבתים הראשון, מתוכם 7 משחקי בית בהיכל הפיס ארנה.

 

העפלה לשלב הבא ונשירה ליורופקאפ
ארבע הקבוצות הראשונות בכל בית יעפילו לשלב שמינית הגמר. הקבוצות שיסיימו במקומות 5 ו-6 בבית ימשיכו את הקמפיין האירופי שלהן במפעל היורופקאפ.

 

שלבי הפלייאוף
תאריכים:

שמינית גמר 1 - 5-6/03/2019

שמינית גמר 2 - 12-13/03/2019

רבע גמר 1 - 26-27/03/2019

רבע גמר 2 - 2-3/04/2019

בתום שלב הבתים תיערך הגרלה לשלבי שמינית ורבע הגמר. קבוצות שיסיימו במקום ה-1 בבית יוגרלו נגד קבוצות שסיימו במקום ה-4 וקבוצות שיסיימו במקום ה-2 בבית יוגרלו נגד קבוצות שסיימו במקום ה-3, כאשר הקבוצות המדורגות גבוה יותר יזכו לארח את המשחק השני והקובע בשמינית הגמר (קבוצות שיעפילו מהמקום הראשון בבית יהנו מיתרון זה גם ברבע הגמר).

שמינית ורבע גמר ליגת האלופות ישוחקו בשיטת בית-חוץ, כאשר המנצחת בסיכום שני המשחקים תעפיל לשלב הבא.

 

פיינל פור
תאריך: 3-5/5/2019
ארבע הקבוצות האחרונות במפעל יתמודדו על התואר בפיינל פור שייערך בביתה של אחת המשתתפות בו.

 

 

אז מה מחכה לנו בשלב הבתים?
בהגרלת שלב הבתים שתיערך מחר יוגרלו 26 קבוצות, בהן הפועל "בנק יהב" ירושלים, יחד עם עוד 6 מקומות שיישמרו בבתים לקבוצות שיעפילו מהמוקדמות. לקראת ההגרלה חולקו הקבוצות ל-12 קבוצות מדורגות ו-20 שאינן מדורגות. בכל בית ישחקו 3 קבוצות מדורגות ו-5 לא-מדורגות. הפועל "בנק יהב" ירושלים שובצה בקבוצת הלא-מדורגות. הפועל חולון, שגם היא נמצאת בקבוצת הלא-מדורגות, לא תוכל לפגוש את הפועל "בנק יהב" ירושלים בשלב הבתים.

 

קבוצות מדורגות (3 מבין הקבוצות הבאות ישחקו בבית של הפועל "בנק יהב" ירושלים):
אא"ק אתונה (יוון), באנביט (טורקיה), בשיקטאש (טורקיה), באמברג (גרמניה), נימבורק (צ'כיה), טנריף (ספרד), לודוויסבורג (גרמניה), נפטונאס (ליטא), פאוק סלוניקי (יוון), אבלינו (איטליה), שטרסבורג (צרפת), ונציה (איטליה).

 

קבוצות לא מדורגות (2 או 3 מבין הבאות ישחקו בבית של הפועל "בנק יהב" ירושלים):
וולוצלאבק (פולין), אסקישהיר (טורקיה), דיז'ון (צרפת), לה מאן (צרפת), פואנלברדה (ספרד), אוסטנד (בלגיה), אופאבה (צ'כיה), לובליאנה (סלובניה), פרומיתאס (יוון), וירטוס בולוניה (איטליה), טלקום בון (גרמניה), ונטספילס (לטביה).

 

לקבוצות אלו תצטרף קבוצה אחת או שתיים מבין העולות משלב המוקדמות שיסגרו את תמונת הבית של הפועל. 
ההגרלה, כאמור, תתקיים מחר ב-12:00 ותשודר בדף הפייסבוק הרשמי שלנו. עדכונים יובאו כמובן מיד בתום ההגרלה.

 

יאללה הפועל!

 
אשת טורס - חבילות נופש, טיולים מאורגנים וטיסות
Back to Top