ערב מרגש עם קבוצת 2004

הפועל ירושלים, מודל 2004 - אלופת היורוקאפ, התאחדה בכיכר ספרא לערב מרגש

מאת: מערכת האתר - 11:05 | 28/06/2017 | (צילום: עומר בנוביץ)

הפועל ירושלים, מודל 2004 - אלופת היורוקאפ, התאחדה אמש (שלישי) בכיכר ספרא לערב מרגש. עירית ירושלים הזמינה את שחקני, מאמני וחברי הנהלת הקבוצה לכבוד סטריטבול ירושלים שנערך בכיכר ספרא. ב-13 באפריל 2004 ניצחה הפועל ירושלים 72:83 את ריאל מדריד בגמר היורוקאפ (יול"ב קאפ) בשרלרואה שבבלגיה, זה הגביע האירופי הראשון והיחידי עד כה של המועדון.

לאחר קבלת פנים אצל ראש העיר בלשכתו, ירדה הקבוצה (טונג'י אווג'ובי, דורון שפר, עידו קוז'יקרו, אמיר מוכתרי, משה מזרחי, יובל נעימי, יוני שחר וגאורגי אוסאדצ'י) לכיכר למספר נאומים ומשחק כדורסל קצר. צפו במיטב הסלים ממשחק הראווה:

מאמן הקבוצה דאז, שרון דרוקר סיפר באירוע: "כל החוויות מהעונה הזאת צפות וזה מרגש. עשינו משהו מיוחד שהביא גאווה להרבה אנשים. מאוד האמנו לפני המשחק מול ריאל. אמרתי לשחקנים בחדר ההלבשה: הם עשירים, נוצצים, גדולים, באו עם חליפות והשם, אבל אנחנו לא פה בפוקס אלא בזכות - ויש לנו לב".

טונג'י אווג'ובי שהגיע במיוחד מחו"ל לאירוע סיפר שהוא אישית מאוד נרגש להיות פה ואי אפשר לתת מחיר לזכרונות מ-2004. צפו בדבריו:

בנוסף לקבוצת 2004, נכח שחקן העבר של הקבוצה, פיני לוי, כאורח כבוד של עירית ירושלים. לכבוד לוי, שמשתקם מאירוע מוחי, התקיים טקס הוקרה ואף הוקרן סרט עם מהלכיו הגדולים בקריירה.

גם מנכ”ל הפועל "בנק יהב" ירושלים, גיא הראל, נכח באירוע ואמר: "לפני פחות משבועיים היינו פה וחגגנו צלחת מרגשת, אבל אנחנו לוקחים את הלפיד מדני קליין הלאה באהבה גדולה. אני מתרגש כאוהד. מועדון שלא יודע את עברו, לא יהיה לו הווה ובטח לא עתיד. העבר של ירושלים רצוף בנקודות ציון מרגשות שהביאו אותנו עד היום. דני קליין בטח זוכר כשנכנסו ליד אליהו בגמר הגביע בזמנו, ההיכל היה 60% אדום והתחלנו להרגיש את העוצמה של הקבוצה וזה משם המשיך בגביע ועוד גביע. הקסם בשרלרואה התחיל הרבה לפני המשחק, כשבכל פינת רחוב ובית קפה ראית אדומים והרגשת כאילו היינו במדרחוב בירושלים. החיבור לקהילה התחיל 30 שנה אחורה".

Back to Top